Parkiety

Parkiety tradycyjne to cały czas bardzo chętnie wybierane przez wiele osób pokrycie podłogowe. Ma ono sporą konkurencję w postaci nowoczesnych paneli podłogowych, jednak cały czas istnieje spore grono zwolenników naturalnego drewna. Podłoga z drewna to synonim luksusu, który doskonale komponuje się w różnorodnych aranżacjach. Parkiet podłogowy zazwyczaj wykonywany jest z prostokątnych klepek, które ze względu na swój sposób ułożenia tworzą na podłodze przepiękne, powtarzalne wzory. Elementy parkietu łączone są najczęściej na “pióro i wpust”, po czym przykleja się je do podłoża. Trwałość parkietu uzależniona jest od tego, z jakich materiałów został on wykonany. W Vip Parkiet oferujemy Państwu parkiety podłogowe najwyższej jakości w konkurencyjnych cenach.

Parkiet tradycyjny

Parkiet tradycyjny to taki, który składa się z drewnianych klepek wyposażonych w pióra i wpusty, które służą do ich łączenia. Klepki te mają długość od 250 mm do 500 mm, szerokość od 50 mm do 70 mm oraz trzy rodzaje grubości: 22, 19 oraz 16 mm. Klepki wykonywane są z buku, jesionu, jawora oraz dębu. Niekiedy są one również produkowane z dębu czerwonego, czereśni, akcji, wiązu czy gatunków egzotycznych.

Inne rodzaje parkietu

W chwili obecnej istnieje kilka nowych rodzajów parkietu. Jednym z nich jest na przykład parkiet lamelowy – złożony on jest z elementów wyprodukowanych z litego drewna bez wpustu i pióra. Deszczułki w większości przypadków posiadają grubość 14 bądź 10 mm. Kolejnym typem są mozaiki parkietowe, czyli elementy drewniane, które są łączone w tafle przyklejone do siatki bądź płyty. Z nimi mocuje się je do podłoża. Grubość takich parkietów wynosi zazwyczaj 14 lub 10 mm. Największą popularnością cieszą się mozaiki, w których tafle posiadają kilka różnych elementów z tego samego drewna.

Jak wybrać parkiet do mieszkania?

Parkiet drewniany doskonale prezentuje się jako wykończenie podłogi pod warunkiem, że zostanie on właściwie dobrany do kolorystyki wnętrza oraz warunków panujących w danym pomieszczeniu. Nie wszystkie typy drewna będą pasowały do dowolnie wybranego wzoru parkietu. Parkiet może przybierać różne długości – niektóre mogą mieć nawet 50 centymetrów. Grubość deseczek oscylują zazwyczaj w granicach 15-22 mm. Warto wiedzieć, że parkiet jest tańszy od desek parkietowych, jednak na jego ułożenie należy poświęcić nieco więcej czasu.

Dostosowanie podkładu podłogowego

Jeśli wybieramy parkiet, musimy również pamiętać o tym, że zakup klepek to nie wszystko. Należy również przygotować posadzkę, na której zostanie on położony. W tym celu przygotowuje się podkład podłogowy, który jest dostosowany do tego rodzaju okładziny. Posadzka powinna być mocna i dobrej jakości oraz wysuszona. Wszystkie te pomiary muszą zostać wykonane przed montażem.

Kup parkiet w Vip-parkiet

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą parkietów. Wszystkie parkiety dostępne w Vip Parkiet pozyskiwane są od renomowanych producentów – dzięki temu mamy gwarancję, że sprzedawane przez nas produkty spełnią wszystkie Państwa potrzeby i oczekiwania.