Podłogi drewniane i panele podłogowe

Podłogi drewniane przy odpowiedniej konserwacji, jak i impregnacji są inwestycją na długie lata. Przy tym są eleganckie i zapewniają wnętrzu naturalny, przyjemny charakter. Drewno jest materiałem ponadczasowym, niezależnie od zmienności mody panującej w danym okresie jest komponentem solidnym i niezniszczalnym, jednak nie jest materiałem odnawialnym. Jego zasoby z biegiem czasu ulegają znacznemu zmniejszeniu, dlatego powstaje wiele materiałów drewnopodobnych lub kompozytowych. Kompozyt stanowi połączenie co najmniej dwóch składników fazowych, najczęściej jest nimi wcześniej wspomniane drewno oraz polimery. Komponentem drewnopodobnym są panele podłogowe. Panele nie są nowym produktem na rynku, wykorzystuje się je od dłuższego czasu. Stanowią one zastępstwo dla podłóg w stu procentach drewnianych i zachowują ich właściwości. Pozbawione są jednak wad, które towarzysza drewnu. Panele podłogowe nie ulegają zdeformowaniu, ich barwa się nie zmienia, jak również nie powstają pomiędzy nimi szczeliny.

 

Montaż podłóg drewnianych

 

Najlepszy montaż podłóg drewnianych, znajdą państwo pod adresem: http://vip-parkiet.pl/cyklinowanie-podlog-parkietowych/

Montaż paneli podłogowych jest trywialny, w panelach istnieją boczne szczeliny, które ułatwiają ułożenie paneli na przygotowanym odpowiednio podłożu. Montaż podłóg drewnianych jest bardziej skomplikowany. Podłogę z desek montować można na wszelkim, równym, trwałym oraz suchym podłożu. Czas jaki musi upłynąć od momentu przywiezienia desek do miejsca, w którym będzie montowany do czasu rozpoczęcia montażu to czterdzieści osiem godzin. Należy również zdecydować o tym, w jaki sposób ułożone zostaną deski. Kierunek montażu zależny jest od powierzchni danego pomieszczenia. Ułożenie wszelkich rodzajów podłóg rozpocząć powinno się od zastosowania odpowiedniego podkładu. Jedynym odstępstwem od tej zasady jest klejenie desek bezpośrednio do podłoża. Montaż podłogi drewnianej w systemie pływającym polega na ułożeni warstwy podkładowej będącej zazwyczaj płytami z włókien drewnianych na foli polietylenowej. Celem ułożenia warstwy podkładowej na zabezpieczonym podłożu jest wyrównanie drobnych nierówności powierzchni podłogowej. Układając na podkładzie deski pamiętać należy o zachowaniu estetyki i prawidłowych odstępów pomiędzy drewnianymi deskami.

 

Ułożenie podłogi drewnianej wymaga również przygotowania legarów, które następnie mocuje się do szlichty. Układanie desek zawsze zaczyna się od ściany z oknem, jeśli jednak w pomieszczeniu nie ma okna deski kładzie się wzdłuż dłuższej ściany. W momencie, gdy zamontowane zostanie kilka pierwszych desek umieszczamy pod nimi uszczelnienie z wełny mineralnej. Montaż podłogi drewnianej wieńczy mocowanie listew przyściennych, które bezpośrednio klejone są do deski.

 

Parkiety drewniane zalety i wady

 

Solidny parkiet znajdą państwo na: http://vip-parkiet.pl/

Parkiet przede wszystkim ceniony jest za naturalność formy. Charakteryzuje się on niepowtarzalną nigdzie indziej strukturą oraz barwą. Są także antystatyczne, co gwarantuje niskie przyciągnie kurzu do podłoża. Parkiet jest także trwały oraz posiada doskonałą izolacje termiczną. Wadami parkietów drewnianych jest kłopotliwy montaż, do którego posiadać należy odpowiednie doświadczenie. Deski parkietowe w dużej mierze nie mogą być wykorzystywane do montażu pod nimi ogrzewania podłogowego. Cechuje je również wysoka cena, jak i wrażliwość na wszelkie uszkodzenia. Niewątpliwie jednak, gdy parkiet poddawany jest właściwej konserwacji i impregnacji stanowi inwestycję na bardzo długie lata.

 

 

 

Pozostałe rodzaje podłóg drewnianych, które wykorzystać można do montażu w pomieszczeniach

 

Jakie panele podłogowe wybrać, dowiedzą się państwo na: http://vip-parkiet.pl/

Z pewnością łatwiejszymi w montażu są panele podłogowe, są dostępne w szerokiej gamie kolorów i wzorów, jak i ich cena jest stosunkowo niska. Są one jednak mniej trwałe niż parkiet lub podłoga z desek, a także charakteryzują się niską izolacja akustyczną. W pomieszczaniach, w których zastosowane zostały panele słyszalne często jest echo.

 

Parkiet wymaga cyklinowania, aby był trwały i elegancki, w odróżnieniu od podług z desek warstwowych. Deski nadają się do ogrzewania podłogowe, są trwałe oraz naturalne. Zapewniają ciepło, jak i są przyjemne w dotyku. Deski wielowarstwowe wykańczane są podczas ich produkcji, co jest zaletą, ponieważ nie wymagają olejowania lub lakierowania.

 

Na pytanie jakie podłogi drewniane wybrać, znajdą państwo odpowiedź na stronie: http://vip-parkiet.pl/