Podłogi Bambusowe

Podłogi bambusowe to jeden z najciekawszych trendów na rynku wnętrzarskim. Podłogi tego typu zapewniają oryginalne doznania estetyczne oraz w sposób charakterystyczny determinujący finalny charakter wnętrza. Podłogi wykonane z dojrzałego bambusa charakteryzują się dużą twardością (dorównując pod tym względem podłogom dębowym lub jesionowym), a dzięki niskiemu współczynnikowi skurczu panele bambusowe plasuje się w czołówce materiałów odpornych na wilgoć.

 

Logo firmy GlobalWoodW kontekście podłóg bambusowych często można usłyszeć stwierdzenie, że jest to produkt ekologiczny i tak jest w istocie; bambus nie jest drzewem i do osiągnięcia stanu dojrzałego potrzebuje zaledwie sześciu lat , nie jest rośliną wymagającą pod względem warunków glebowych, a po ścięciu samoistnie, w szybkim tempie odrasta.

 

Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki, można śmiało stwierdzić, że podłogi bambusowe to godny uwagi konkurent dla tradycyjnych i bardziej popularnych rozwiązań. Decydującym się na wybór tego rozwiązania klientom, rekomendujemy podłogi renomowanych producentów, do których należy na przykład firma Global Wood.

 

Podłoga bambusowa - bambus prasowany karbonizowany

 

Podłoga bambusowa - bambus prasowany naturalny